Dit bankbiljet toont verschillende artistieke en historische elementen en weerspiegelt het culturele erfgoed van Frankrijk. Het ontwerp bevat een portret van een opmerkelijke figuur tegen een achtergrond van ingewikkelde patronen en een historisch gebouw, wat de rijke geschiedenis van het land laat zien. Het gebruik van levendige kleuren en gedetailleerd lijnwerk voegt iets toe aan de esthetische aantrekkingskracht. Ook zijn er veiligheidskenmerken opgenomen ter bescherming tegen vervalsing.
De voorkant van het bankbiljet toont een gedetailleerd portret van een waardige man, die gezag en wijsheid uitstraalt, waarschijnlijk een belangrijke historische figuur in de Franse geschiedenis. Om hem heen zijn er ingewikkelde ornamentale ontwerpen met natuurlijke motieven. Prominent is de waarde '5' in de bovenste hoeken en de tekst 'BANQUE DE FRANCE' geeft de uitgevende instantie aan. De achtergrond heeft subtiele kleurverlopen die diepte aan de compositie geven, en er kunnen veiligheidskenmerken zoals een watermerk of microtekst zichtbaar zijn, kenmerkend voor hedendaagse valuta.
De achterkant toont een prachtig historisch gebouw, dat het architectonisch erfgoed van Frankrijk symboliseert. De ingewikkelde details van de ramen en de daken weerspiegelen invloeden uit de renaissance. De gebruikte kleuren zijn warm en uitnodigend, wat de algehele visuele presentatie versterkt. De waarde 'CINQ FRANC' is duidelijk aangegeven, met ontwerpelementen die de sierlijke stijl van de voorkant weerspiegelen. Deze zijde kan ook verschillende veiligheidskenmerken bevatten, zoals hologrammen of verhoogde elementen die bijdragen aan de legitimiteit en vervalsing ontmoedigen.