Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Japan - 1000 Yen 1950 - Pick # 92b - UNC

1 Bod
Omschrijving

Het 1000 yen bankbiljet is een levendig en cultureel belangrijk biljet uit Japan, met artistieke en historische elementen. Het biljet toont een mix van ingewikkelde ontwerpen en veiligheidskenmerken, waardoor het een fascinerende studie is voor numismaten en verzamelaars. Het weerspiegelt prominent het getal '1000' en een opmerkelijke historische figuur, wat een extra laag aan zijn ontwerp toevoegt. De kleuren die in het biljet worden gebruikt, voornamelijk groen, zijn niet alleen esthetisch aantrekkelijk, maar hebben ook functionele doelen op het gebied van veiligheid. Daarnaast verbeteren kenmerken zoals watermerken en microtekst de authenticiteit en helpen ze vervalsingen te voorkomen.

De voorkant van het 1000 yen bankbiljet toont een prachtig gedetailleerd portret van Kitasato Shibasaburo, een vooraanstaande Japanse arts. Het kleurenpalet is overwegend groen, met subtiele gradaties die diepte aan het ontwerp toevoegen. Ingewikkelde ornamentale patronen omlijsten het portret en benadrukken het vakmanschap dat in de productie ervan is gestoken. De denominatie '1000' is prominent weergegeven in een decoratieve stijl, gecombineerd met kanji-tekens die de culturele betekenis van het biljet versterken. Deze zijde bevat ook veiligheidskenmerken zoals een watermerk en fijne lijnpatronen, die de authenticiteit verder valideren.

Aan de achterzijde bevat het bankbiljet een minder druk ontwerp in vergelijking met de voorkant. Het toont een opvallende afbeelding van de nationale bloem, de chrysant, omgeven door ingewikkelde ornamentale details die het biljet visueel aantrekkelijk maken. Het kleurenpalet blijft consistent, met groene tinten die worden aangevuld door grijstinten. Daarnaast zijn er details zoals het serienummer en aanvullende kanji-tekens aanwezig, die als identificatoren dienen. De eenvoud van deze zijde in combinatie met zorgvuldig ontworpen elementen weerspiegelt de elegantie van Japans vakmanschap.

Start bod
€ 10
Geschat
€ 35  —  € 50
Huidig bod
€ 10
Minimum bod
€ 11
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 09:00 (EST)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 35  —  € 50
Verkocht voor
€ 10
De minimumprijs is niet bereikt
1 Bod
Datum
€ 10 (Uw bod) M4998
21/01/2026 - 18:08
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Japan
Jaar
1950

Dit vind je misschien ook leuk

French Pacific Territories - 1000 Francs 1992 - Pick # 2g - XF (ph)
1
Verkocht
Onverkocht
00166
Huidig bod
Verkocht voor
€ 10
Angola - 1 Angolar 1942 - Pick # 68 - VF+
4
Verkocht
Onverkocht
00005
Huidig bod
Verkocht voor
€ 13
Spain - Group lot of 10 pieces in circulated grades - 1925-1992
3
Verkocht
Onverkocht
00446
Huidig bod
Verkocht voor
€ 12
Netherlands - 1 Gulden 1945 - Pick # M1 - Fine
1
Verkocht
Onverkocht
00345
Huidig bod
Verkocht voor
€ 10