Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Romania - 1000 Lei 1991 - Pick # 101Ab - Serial Number 1 - AU

10 Biedingen
Omschrijving

Het 1000 lei bankbiljet uit Roemenië heeft ingewikkelde ontwerpen en belangrijke historische figuren, waardoor het zowel een waardevolle valuta als een interessante verzamelobject is. De voorkant toont Mihai Eminescu, een beroemde Roemeense dichter, die nationale trots en cultureel erfgoed symboliseert. Het levendige kleurenpalet bevat tinten roze, groen en blauw, samen met sierlijke patronen die de artistieke aantrekkingskracht vergroten. Opmerkelijk is dat het bankbiljet verschillende veiligheidskenmerken bevat, zoals een watermerk en microtekst, zodat de authenticiteit en de weerstand tegen vervalsing zijn gewaarborgd. De achterkant illustreert een schip, waarmee de maritieme geschiedenis van Roemenië wordt benadrukt. Het bankbiljet bevat ook een uniek serienummer, wat de onderscheidendheid vergroot.

De voorkant van het 1000 lei bankbiljet toont prominent het portret van Mihai Eminescu, gedateerd 1850-1889, dat is opgemaakt met ingewikkelde kleurgradaties en fijne details. De achtergrond bevat subtiele kleurgolven, met tinten blauw en roze, die bijdragen aan de artistieke esthetiek. Symbolen van nationale trots en het watermerk zijn links te zien, wat cruciaal is voor de beveiliging tegen vervalsingen. De afgedrukte tekst bevat '1000' en 'una mie lei' die de denominatie aangeven, terwijl de plaatsing van microtekst het detailniveau verhoogt. Het totale ontwerp weerspiegelt een mix van klassieke en moderne ontwerpelementen, wat de visuele impact versterkt.

De achterkant van het 1000 lei bankbiljet toont een prachtig geïllustreerde schip, dat de historische maritieme betekenis van Roemenië weergeeft. De achtergrond is versierd met een kleurrijk cirkelpatroon dat de aandacht trekt en goed contrasteert met de afbeelding van het schip. Beveiligingskenmerken zoals een transparante venster en holografische elementen kunnen de betrouwbaarheid van het briefje vergroten. In de ingewikkelde ontwerpen zijn tekstelementen verwerkt die het logo van de bank en de denominatie aangeven, waarmee thematische consistentie met de voorkant wordt behouden. Het gebruik van levendige kleuren en patronen op de achterkant kan ook dienen als een moderne interpretatie van traditioneel kunst, waarin culturele elementen met hedendaags design worden gecombineerd.

Start bod
€ 10
Geschat
€ 100  —  € 200
Huidig bod
€ 36
Minimum bod
€ 38
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 15:00 (CET)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 100  —  € 200
Verkocht voor
€ 36
De minimumprijs is niet bereikt
10 Biedingen
Datum
€ 36 (Uw bod) M5727
€ 34 (Uw bod) M1587
€ 32 (Uw bod) M1250
€ 30 (Uw bod) M886
€ 28 (Uw bod) M4768
€ 26 (Uw bod) M153
€ 24 (Uw bod) M886
€ 22 (Uw bod) M4768
€ 20 (Uw bod) M153
€ 10 (Uw bod) M4236
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Romania
Jaar
1991

Dit vind je misschien ook leuk

Greece - 100 Drachmai 1917 - Pick # 53a - VG
4
Verkocht
Onverkocht
00236
Huidig bod
Verkocht voor
€ 14
South Africa - 20 Rand 1984 - Pick # 121d - UNC
1
Verkocht
Onverkocht
00440
Huidig bod
Verkocht voor
€ 10
Congo, Republic - 500, 1000 and 2000 Francs 2000 - Pick # 101Cg, 102Cg, P103Cg - UNC
5
Verkocht
Onverkocht
00112
Huidig bod
Verkocht voor
€ 20
Netherlands, Enschede - 0.25 Gulden 1914 - Pick # NL - UNC-
1
Verkocht
Onverkocht
00325
Huidig bod
Verkocht voor
€ 10