Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Germany - 1 Goldmark 1923, Osterwieck - LEATHER - AU

5 Biedingen
Omschrijving

Dit bankbiljet toont een ingewikkeld ontwerp uit het begin van de 20e eeuw, ter waarde van een gouden mark, specifiek voor bouwdoeleinden. De rijke visuals combineren historische en artistieke elementen, die de socio-economische achtergrond van die tijd weerspiegelen. De levendige kleuren en gedetailleerde gravures geven blijk van een hoog niveau van vakmanschap dat typisch was voor bankbiljetten die stabiliteit en vertrouwen moesten uitstralen. De keuze van symbolen en figuren vertegenwoordigt waarschijnlijk verschillende maatschappelijke thema's, en biedt zo inzicht in de culturele context van die tijd.

De voorzijde van het bankbiljet toont twee elegant afgebeelde vrouwelijke figuren, die thema's van welvaart en industrie belichamen. Rondom deze figuren bevindt zich een vloeipatroon, voornamelijk in rood en zwart, dat de artistieke toets van die tijd benadrukt. Opvallend is de tekst die de denominatie en de historische betekenis benadrukt. Beveiligingskenmerken kunnen ingewikkelde lijnpatronen en microtekst bevatten die moeilijk te repliceren zijn, wat de veiligheid van het bankbiljet vergroot.

De achterzijde van het bankbiljet zet het artistieke thema voort en toont een centraal embleem met een bloem, waarschijnlijk als symbool voor groei. De omliggende patronen behouden een samenhangend ontwerp met de voorzijde, waardoor het vakmanschap wordt benadrukt. De tekstuele elementen herhalen de waarde en het doel van het bankbiljet, vergezeld van kleinere symbolen die mogelijk dienen om de authenticiteit aan te duiden. Het gebruik van contrasterende kleuren versterkt de visuele aantrekkingskracht en mogelijke beveiligingsattributen.
Start bod
€ 10
Geschat
€ 50  —  € 100
Huidig bod
€ 20
Minimum bod
€ 22
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 09:00 (EST)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 50  —  € 100
Verkocht voor
€ 20
De minimumprijs is niet bereikt
5 Biedingen
Datum
€ 20 (Uw bod) M4816
€ 13 (Uw bod) M2266
€ 12 (Uw bod) M153
€ 11 (Uw bod) M1250
€ 10 (Uw bod) M153
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Germany
Jaar
1923

Dit vind je misschien ook leuk

Western Samoa - 50 Tala 1990 - Pick # 29s - UNC
0
Verkocht
Onverkocht
00469
Congo, Democratic Republic - 2 x 10 Makuta 1967 - Pick # 9a - Consecutive - UNC
8
Verkocht
Onverkocht
00109
Huidig bod
Verkocht voor
€ 24
Great Britain - 50 Pounds 2010 - Pick # 393a - UNC
3
Verkocht
Onverkocht
00233
Huidig bod
Verkocht voor
€ 50
Netherlands - 10 Gulden 1949 - Pick # 83 - XF
2
Verkocht
Onverkocht
00340
Huidig bod
Verkocht voor
€ 11