Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Germany - 500 Mark 1890 - Pick # S953a - Fine

0 Biedingen
Omschrijving

Dit 500 Mark bankbiljet van de Saksische Bank in Dresden, gedateerd op 15 juni 1890, toont ingewikkelde ontwerpen die de historische waarde van de valuta weerspiegelen. De voorzijde bevat prominent vrouwelijke allegorische figuren, versierd met vallende kleding en lauwerkransen, die welvaart en wijsheid symboliseren. Ornamentele patronen in tinten rood en beige omringen deze illustraties, wat een klassieke esthetiek creëert. De denominaties en de naam van de bank zijn duidelijk zichtbaar, wat zorgt voor gemakkelijke herkenning. Naast de decoratieve elementen zijn diverse veiligheidskenmerken, zoals een watermerk en microtekst, geïntegreerd om bescherming tegen vervalsingen te bieden.

Het ontwerp van de voorzijde van het bankbiljet is opvallend, met een centraal vignette van een allegorische vrouw die vrede en welvaart symboliseert, omgeven door uitgebreide bloem- en geometrische patronen. Het kleurenpalet bestaat voornamelijk uit diepe rood- en bruintinten, wat de visuele rijkdom versterkt. Sleutelwaarden zoals '500' en 'Fünf Hunderte Mark' worden duidelijk vermeld in vetgedrukte typografie, terwijl ingewikkelde gravures bijdragen aan de verfijning van het biljet. Veiligheidskenmerken omvatten een watermerk en microtekst, die essentieel zijn voor de authenticatie van het biljet.

De achterzijde van het bankbiljet weerspiegelt het ornamentale ontwerp van de voorzijde, waarbij het artistieke thema wordt behouden met vergelijkbare patronen en kleurenschema's. Het bevat aanvullende inscripties en een gedetailleerdere indeling die de waarde van '500 Mark' benadrukt. Het gebruik van ingewikkelde randen en filigreen ontwerpen voegt niet alleen schoonheid toe, maar dient ook als een anti-vervalsingmaatregel. De algehele presentatie weerspiegelt het belang van valuta in de historische context van het Duitsland van de late 19de eeuw, waarbij esthetiek wordt gecombineerd met functionaliteit.

Je bent momenteel de hoogste bieder.
Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Minimum bod
€ 10
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 09:00 (EST)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Verkocht voor
€ 0
De minimumprijs is niet bereikt
0 Biedingen
Datum
Geen biedingen
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Germany
Jaar
1893

Dit vind je misschien ook leuk

French Equatorial Africa - 10 Francs 1947 - Pick # 21 - VF/XF
5
Verkocht
Onverkocht
00163
Huidig bod
Verkocht voor
€ 14
Canada - Group of 7 notes - VF and better
2
Verkocht
Onverkocht
00096
Huidig bod
Verkocht voor
€ 11
Rwanda - 100 Francs 1989 - Pick # 19s - Specimen - UNC
3
Verkocht
Onverkocht
00410
Huidig bod
Verkocht voor
€ 12
Indonesia - 1000 Rupiah 1975 - Pick # 113 - UNC-
0
Verkocht
Onverkocht
00262