Dit historische bankbiljet, een Gutschein uit Kriewen, is een uniek voorbeeld van valuta uit het begin van de 20e eeuw. Gedateerd op 12 augustus 1914 en ter waarde van 50 Pfennig, bevat het kenmerkende elementen van Duitse voucher geld uit die tijd. Het ontwerp omvat een complexe zegel, die de authenticiteit en de historische context van oorlogstijd valuta benadrukt.
De voorkant van dit bankbiljet toont het woord 'Gutschein' prominent, wat aangeeft dat het een waardebon is. De denomatie van '50 Pfennig' staat in het midden en is goed zichtbaar. Bovenaan is het serienummer 'No. 839' in kleinere letters gedrukt. De uitgiftedatum, '12. August 1914', is ook weergegeven, wat context biedt over de historische betekenis van het biljet. De aanwezigheid van een sierlijke paarse zegel in de linkerbenedenhoek, die een wapenafbeelding toont, dient zowel decoratieve als veiligheidsdoeleinden en versterkt de legitimiteit van het biljet.
De achterkant van het bankbiljet is niet zichtbaar in de afbeelding, waardoor een grondige analyse moeilijk is. Over het algemeen kunnen dergelijke biljetten extra decoratieve patronen of tekstinformatie bevatten die relevant is voor de uitgevende autoriteit. Gezien de historische context kan het functies hebben zoals extra zegels of microtekst voor beveiliging, wat de verzamelwaarde vergroot, ondanks het gebrek aan zichtbaarheid.