Dit bankbiljet fungeert als een voucher voor één Mark in Schönlanke en weerspiegelt een ontwerp uit het begin van de 20e eeuw. Het heeft sierlijke randen en legt een duidelijke nadruk op de denominatie, die zowel numeriek als in woorden is weergegeven. Het biljet is gedateerd op 8 augustus 1914, wat de historische context vlak voor de Eerste Wereldoorlog aangeeft. De gedrukte tekst is typerend voor de periode, stralend vertrouwen en formaliteit uit. Hoewel het ontbreekt aan moderne veiligheidskenmerken, heeft het een handtekening die waarschijnlijk de authenticiteit bevestigt. De algehele ontwerpelementen combineren praktische aspecten met een esthetische aantrekkingskracht die kenmerkend is voor valuta uit het begin van de 1900s.
De voorkant van het bankbiljet bevat grote, vette tekst die 'Gutschein' en de denominatie '1 Mark' aangeeft, ontworpen voor duidelijkheid. De tekst is omrand met ingewikkelde versieringen, waardoor het een formele uitstraling krijgt. Het bankbiljet heeft fijne lijnwerk en ornamenten die typisch zijn voor die tijd, wat bijdraagt aan de esthetische charme. Er zijn geen zichtbare veiligheidskenmerken zoals watermerken of hologrammen, wat kenmerkend is voor valuta uit deze historische periode. Het is gemarkeerd met een groene handtekening, wat suggereert dat er een persoonlijke touch aan is gegeven die gebruikelijk zou zijn geweest om de autoriteit van de uitgevende instantie aan te duiden.
De achterkant van de voucher is niet zichtbaar in de gegeven afbeelding. Desalniettemin bevatten vergelijkbare bankbiljetten uit die tijd vaak extra insignes of details met betrekking tot de uitgevende autoriteit, zoals een embleem of verdere juridische teksten over de geldigheid van het biljet. Gezien de leeftijd is het waarschijnlijk dat het zal verwijzen naar het lokale bestuur en de historische context van Schönlanke in 1914. Over het algemeen zou de stijl en afwerking van beide zijden de ambacht in die tijd weerspiegelen, en voorzien in een visueel verhaal van het tijdperk.