Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Poland, Emergency Issue - Trzcianka / Schonlanke - 1 Mark WWI

1 Bod
Omschrijving

Dit bankbiljet fungeert als een voucher voor één Mark in Schönlanke en weerspiegelt een ontwerp uit het begin van de 20e eeuw. Het heeft sierlijke randen en legt een duidelijke nadruk op de denominatie, die zowel numeriek als in woorden is weergegeven. Het biljet is gedateerd op 8 augustus 1914, wat de historische context vlak voor de Eerste Wereldoorlog aangeeft. De gedrukte tekst is typerend voor de periode, stralend vertrouwen en formaliteit uit. Hoewel het ontbreekt aan moderne veiligheidskenmerken, heeft het een handtekening die waarschijnlijk de authenticiteit bevestigt. De algehele ontwerpelementen combineren praktische aspecten met een esthetische aantrekkingskracht die kenmerkend is voor valuta uit het begin van de 1900s.

De voorkant van het bankbiljet bevat grote, vette tekst die 'Gutschein' en de denominatie '1 Mark' aangeeft, ontworpen voor duidelijkheid. De tekst is omrand met ingewikkelde versieringen, waardoor het een formele uitstraling krijgt. Het bankbiljet heeft fijne lijnwerk en ornamenten die typisch zijn voor die tijd, wat bijdraagt aan de esthetische charme. Er zijn geen zichtbare veiligheidskenmerken zoals watermerken of hologrammen, wat kenmerkend is voor valuta uit deze historische periode. Het is gemarkeerd met een groene handtekening, wat suggereert dat er een persoonlijke touch aan is gegeven die gebruikelijk zou zijn geweest om de autoriteit van de uitgevende instantie aan te duiden.

De achterkant van de voucher is niet zichtbaar in de gegeven afbeelding. Desalniettemin bevatten vergelijkbare bankbiljetten uit die tijd vaak extra insignes of details met betrekking tot de uitgevende autoriteit, zoals een embleem of verdere juridische teksten over de geldigheid van het biljet. Gezien de leeftijd is het waarschijnlijk dat het zal verwijzen naar het lokale bestuur en de historische context van Schönlanke in 1914. Over het algemeen zou de stijl en afwerking van beide zijden de ambacht in die tijd weerspiegelen, en voorzien in een visueel verhaal van het tijdperk.
Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Huidig bod
€ 10
Minimum bod
€ 11
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 15:00 (CET)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Verkocht voor
€ 10
De minimumprijs is niet bereikt
1 Bod
Datum
€ 10 (Uw bod) M153
22/01/2026 - 21:58
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Poland
Jaar
1914

Dit vind je misschien ook leuk

Croatia - 500 Kuna 1993 - Pick # 34p - UNC
1
Verkocht
Onverkocht
00122
Huidig bod
Verkocht voor
€ 10
Bulgaria - 10.000 Leva 1997 - Pick # 112 - UNC
2
Verkocht
Onverkocht
00082
Huidig bod
Verkocht voor
€ 11
Sweden - 50 Kronor 1994 - Pick # 64a - UNC
0
Verkocht
Onverkocht
00450
Yugoslavia - 1000 Dinara 1950 - Pick # 67X - UNC
8
Verkocht
Onverkocht
00476
Huidig bod
Verkocht voor
€ 1.800