Deze afbeelding toont een historische Nederlandse bankbiljet, specifiek een waarde van één gulden, uitgegeven voor het personeel van de Nederlandse Rijnvaart. Gedateerd 9 april 1946, benadrukt dit biljet de culturele en artistieke elementen die kenmerkend zijn voor de ontwerpstijl van de mid-20e eeuw. De levendige patronen en ingewikkelde ontwerpen weerspiegelen de esthetiek van die tijd, terwijl ze ook functionele doelen dienen door middel van verschillende beveiligingskenmerken.
De voorzijde van het bankbiljet toont uitgebreide lijntekeningen en een rijke kleurenpalet, gedomineerd door bruin- en geeltinten. De denominatie van '1-' staat prominent in elke hoek, wat de zichtbaarheid vergroot. De woorden 'WAARDEBON' zijn duidelijk gedrukt, samen met details die wijzen op de uitgave door 'Bureau Internationale Vaart'. Een opvallend kenmerk is het unieke serienummer, wat de verzamelwaarde verhoogt. Decoratieve elementen en patronen langs de randen bieden zowel artistieke waarde als bescherming tegen vervalsing.
De achterzijde van het bankbiljet is relatief minder gedetailleerd in de afbeelding; desondanks is het algemene thema van delicate patronen en aanvullende denominaties duidelijk. Het bevat waarschijnlijk subtielere ornamenten die typisch zijn voor die periode. Het biljet is indicatief voor de economische omstandigheden in Nederland na de oorlog, gericht op het ondersteunen van lokale bedrijven en gemeenschappen door middel van een gespecialiseerde valuta. Beveiligingselementen zoals watermerken of microprint kunnen aanwezig zijn, maar zijn niet zichtbaar in dit uitzicht.