Product is toevoegd aan je verlanglijstje
Product is verwijderd uit je verlanglijstje

Yugoslavia - 100 Dinara 1920 - Pick # 22 - Fine

2 Biedingen
Omschrijving

Dit Servische 100 dinar bankbiljet, uitgegeven op 30 november 1920, heeft complexe ontwerpen en een prachtige afbeelding van een vrouwelijke figuur die een zwaard vasthoudt, wat vrijheid en gerechtigheid symboliseert. Kenmerkend door zijn rustige kleuren, vooral blauw en lichte tinten, toont het bankbiljet ook mooie artistieke elementen zoals bloemmotieven die de artistieke stijl van het begin van de 20e eeuw weerspiegelen. De achtergrond presenteert een landschap met boten en een stadsgezicht, wat diepte toevoegt aan de esthetiek van het biljet.

De voorkant van het 100 dinar bankbiljet toont een majestueuze vrouw in uitgebreide kleding, wat gerechtigheid symboliseert. Haar gedetailleerde jurk in combinatie met haar stevige greep op een zwaard geeft kracht en autoriteit weer. De delicate bloemmotieven en geometrische randen zijn kenmerkend voor de art nouveau-stijl, terwijl de zachte blauwe tinten een kalm maar autoritair gevoel creëren. De vermelding van de waarde 'СТО ДИНАРА' benadrukt de historische betekenis van het biljet.

De achterkant van het bankbiljet toont een vredig maritiem tafereel met schepen die door rustige wateren varen, omgeven door een aantrekkelijk stadsanzicht. De aardetinten aanvullen de voorkant prachtig en creëren een harmonisch ontwerp. Verschillende beveiligingskenmerken, hoewel niet volledig zichtbaar, zouden een watermerk en microdruk moeten bevatten om de echtheid van het biljet te waarborgen. De afwezigheid van ingewikkelde details op de achterkant kan wijzen op een focus op praktische informatie, wat typisch is voor bankbiljetten uit die tijd.

Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Huidig bod
€ 11
Minimum bod
€ 12
Geen reserve
Login to bid

Heb je nog geen account? Maak je account aan in minder dan 2 minuten.

Eindigt op: 14/02/2026 09:00 (EST)
Start bod
€ 10
Geschat
€ 25  —  € 35
Verkocht voor
€ 11
De minimumprijs is niet bereikt
2 Biedingen
Datum
€ 11 (Uw bod) M1587
25/01/2026 - 01:42
€ 10 (Uw bod) M1661
21/01/2026 - 04:31
Specificaties
Veiling
E - Auction # 19 / World Banknotes / February
Hoofdcategorie
Bankbiljetten
Land
Yugoslavia
Jaar
1920

Dit vind je misschien ook leuk

Poland - 20 Zlotych 1940 - Pick # 95 - PCG 45
2
Verkocht
Onverkocht
00374
Huidig bod
Verkocht voor
€ 11
Mixed lot of 30 world banknotes, in circulated grades (5)
5
Verkocht
Onverkocht
00491
Huidig bod
Verkocht voor
€ 14
France - 5 Francs 1940 - Pick # 83 - AU
1
Verkocht
Onverkocht
00150
Huidig bod
Verkocht voor
€ 11
Iran - 5 x 100 Rials 1974 - Pick # 102d - Consecutive - UNC-/UNC
4
Verkocht
Onverkocht
00266
Huidig bod
Verkocht voor
€ 13